Víkendovka vlčat v Nebeské Rybné 26. - 28. 1. 2018

 

2018_01_26-28_Vlcata_Nebeska_Rybna_69.JPG

 

Již třetím rokem jsme se s vlčaty vypravili do Nebeské Rybné.  Letos jsme přijeli opravdu pozdě, vedoucí totiž potřebovali navštívit v Třebechovicích volební místnosti. Ale hned na nádraží v Rokytnici jsme se dozvěděli něco nečekaného. Byli jsme přihlášeni do soutěže Masterchef skaut, reality show v hledání nejlepších kuchařů. Řekli nám, že prý proti sobě celou neděli budou soutěžit šestky Bobrů a Jezevců a až dorazíme na místo, budeme čelit překvapivým úkolům. Cvrček a Červík pro tento víkend nebudou šestnící ale šéfkuchaři. Všichni byli nervózní, co se bude dít. Když jsme přijeli na místo, vybalili se a navečeřeli se, čekal nás první úkol. Každý si musel ušít zástěru, nasprejovat na ní logo a podepsat jí. Díky tomu porotci Ferina, Jirka a Skrblík lépe rozeznali týmy od sebe.  Už bylo pozdě, tak jsme se museli jít vyspat na náročnou sobotu.

            Ráno někteří nedočkaví jedinci zbudili celý barák vymýšlením strategie.  Když jsme ráno přišli do kuchyně, byli tam jen dvě krabice přikryté těmi zástěrami, co jsme dělali v pátek. Po vysvětlení pravidel odstartoval závod. Pod tajemnou krabicí jsme našli chleby, máslo, šunku, sýr a zeleninu na obložení. Cílem bylo připravit pro porotce co nejchutnější a nejlépe neservírované talíře, dobře spolupracovat a zanechat po sobě pořádek. První úkol byl za námi a nebyl ani moc těžký. Následovalo to nejlepší na celé výpravě, sněho-hraní, které přeruší jen to, že jsme všichni mokří od hlavy až k patě. V chalupě už na nás čekala další zrádnost a to Zakletá místnost, ve které byli schované všechny suroviny na oběd (kuře na paprice). Dokonce jsme museli i vykostit celé kuře. Z kostí pak Fanda udělal profesionální vývar. Výsledek byl povedený, ale na spolupráci budou obě šestky muset ještě do večeře hodně zapracovat.   Po zdlouhavém mytí nádobí a nošení dřeva následovaly ještě lepší sněho-hry než ty předchozí. Koulovačka se vším všudy, hradby, poražení vedoucí...

            Pak následovala příprava večeře. Byla bramboračka a ještě jedno překvapení nazvané finální boj. Měli jsme udělat něco chrumkavého na večer. Naběhli jsme do místnosti, kde každý mohl vzít 2 suroviny, aniž by věděl, co vzal jiný člen jeho šestky. Poté jsme vymýšleli, jaký dezert uděláme z listového těsta a těchto surovin. 

            Po večeři zhodnotili všichni porotci celý den, udělili jednotlivé body a po součtu jsme se konečně dozvěděli, že zvítězila šestka Bobrů. Ještě tu byla speciální cena pro Čipa, za největší pomoc a aktivitu v kuchyni. Večer jsme krásně zakončili poradní skálou a zpíváním.

            Ráno nás čekalo milé překvapení. Vedoucí si přivstali, aby nám upekli lívance ke snídani.  Pak už to tak milé nebylo, jen balení a nekonečné uklízení.

            Teď už se jen těšíme na příští rok.


Zapsala: Gabča Müllerová

Další fotografie najdete v naší Galerii.

Kdo si chce připomenout loňský ročník, může.