Víkendovka vlčat v Nebeské Rybné 13. - 15. 1. 2017

Vikendovka_vlcat_Nebeska_Rybna_2017_58.JPG

Letos jsme již po druhé navštívili s vlčaty naší oblíbenou chatu v Nebeské Rybné nedaleko Rokytnice v Orlických horách. První úkol dostat se do chaty se stal bojovkou. Hlavní vstup byl v obložení sněhu, tudíž jsme museli používat pouze horní vchod přes půdu. Když se konečně povedlo vybalit věci a zatopit v kamnech, začala první aktivita „formule“. Přeložit papír na třetinu, a zapojit fantazii pro originální vzhled. Poté s Danem, jako hlavním rozhodčím, začal závod. Vítězem se stal Špunt a my mohli jít spokojeně spát.

Druhý den začal přípravou snídaně. Vlčata mazala obložené chleby. Mezitím se rozneslo, že se v baráku vyskytuje bomba. Pomocí šifer jsme hledali kód k otevření kufříku s bombou. Tu jsme následně úspěšně deaktivovali. Hlavní náplní dne se stala hra Záchrana Sida z Doby ledové, kterého ve 3. dílu unesla dinosauřice. Kluci museli ve svých šestkách překonat několik záludných překážek, které je zavedli až k únosci. Získali Sida a mohli jsme jít na chatu, kde čekala teplá polévka. Po poledním klidu plném stolních her jsme šli bobovat. Bez toho by tato výprava totiž nemohla být. Celí promočení a hladoví jsme se vydali zpět do chaty uvařit buřt guláš. Chvíle tvoření zpestřila příjemně večer. Snažili jsme se podle jmen exotických zvířat nakreslit jejich podobu. Poté jsme se zasmáli při porovnávání obrazů s jejich pravým vzhledem. Následoval poslední blok zpětné vazby k výpravě a zpívání s doprovodem Jirky na kytaru.

V neděli už tolik srandy nebylo. Balení, uklízení a nošení dřeva nám jen připomínalo, jak byl víkend vydařený a doufáme, že se akce stane oddílovou tradicí.  
 
Zapsala: Gabča M.
 
A prohlédněte si i další fotografie z víkendovky v naší Galerii na Flickru.

 Loňský ročník tamtéž.