Kateřinský jarmark 19. 11. 2016

Vence_2016_16.JPG

 

Jako už mnohokrát v minulých letech, i letos se naše skautky rozhodly přivydělat si na nějakou parádní akci prodejem vlastnoručně vyrobených adventních věnců. Příprava začala už začátkem listopadu, kdy se v horní klubovně začaly hromadit nejrůznější přírodniny jako žaludy, kaštany, vlašské ořechy, bukvice, šišky a podobné. Také bylo potřeba si včas shromáždit velké množství novin, kterých se využilo na výrobu papírových korpusů.

Výroba samotná začala předposlední schůzku před Kateřinským jarmarkem, a to právě výrobou korpusů. Na každý bylo potřeba kolo vytvořené z drátku, které se postupně omotalo vrstvou složených novin, a nakonec se celý korpus zajistil vázacím drátkem. Tato činnost nám zabrala celou schůzku, a mimo to ještě skautky slíbily nějaké věnce dokončit v týdnu doma.

Díky tomu, že další týden byly podzimní prázdniny, mohlo být dokončování věnců pojato velice intenzivně – skautky včetně nás vedoucích na tom pracovaly od středečního poledne až do čtvrtečního odpoledne. Za tu dobu se ovšem povedlo jedlovými větvemi, které sehnala Helča, obalit všechny korpusy (kterých bylo kolem čtyřiceti), a následně je také ozdobit, což je činnost zdaleka nejoblíbenější. Na výzdobu byly použity ručně uvázané mašle, vyráběná miminka, přírodniny zlatě nabarvené i obyčejné, a také svíčky různých barev.

V sobotu byl u klubovny sraz před sedmou hodinou ranní, protože bylo potřeba včas si připravit stánek a na kárce tam navézt lavice, stůl i samotné věnce. Počasí nám bohužel příliš nepřálo, bylo sychravo, a postupně se dalo i do deště, nicméně díky altánku jsme byly v suchu. Naštěstí lidé nebyli deštěm příliš odrazeni, a tak se kolem jedenácté hodiny prodal poslední věnec, a my jsme mohly začít balit. Vše jsme zase odvezly na kárce zpět do klubovny, včetně jednoho věnce, který nám zkrášloval klubovny po celý advent. Už se těšíme, až budeme příští rok opět vyrábět!

Zapsala: Lucka

Fotografie z Věnců najdete v naší Galerii.