Fotbal v Blešně 29. 7. 2016

Fotbal_Blesno_2016_37.JPG

Tradiční fotbalové utkání vyšlo tentokráte na poslední červencový pátek. Počasí bylo ideální, hodinu před zápasem sprchlo, bouře pročistila vzduch, poté opět vyšlo slunce a tak o půl páté ze známé křižovatky vyrazila první ekipa do Blešna. Nečítala mnoho plejerů, vyrazili Přemek s Ondrou, Zuza, Ondra F. a Renda. Nemnoho hráčů na to, že fotbal se hraje 6 +1, tím jedna míněn brankář. Ovšem celý pátek mi chodili zkazky, kdo jak dorazí. Fanda spěchá z Prahy, Barča s Vojtou jedou z dovolené, Radek dorazí po vlastní ose, Viking z práce. Dalo se tedy oprávněně doufat, že si zahrajeme v co nejvyšším počtu. Ale na počátek nás bylo, stejně jako blešenských tak akorát, takže jsme zahájili v sestavě s Ondrou P. a Zuzkou, která původně nechtěla ani hrát. Postupem času dorazili posily třebechováků, jmenovitě: Šéda, Mike, Žulda, Vojta a Fanda.Po dvaceti minutách odešel světoznámý trenér Malšovy Lhoty Balů a tak bylo blešenských o jednoho méně. V tu dobu byl stav utkání 1:1 a nakonec jsem šel k blešenským já. Hra byla vyrovnaná, pohyb mírný, jak se na utkání sluší a patří. V prvním poločase jsme šetřili jak pohybem, tak i brankami. To se změnilo v druhé půli, když tým Blešna donominoval Makulku a ta utkání dvěma takřka identickými brankami rozhodla. Ani závěrečný tlak Třebechovic nestačil a tak Blešno zvítězilo 6:3. Poté jsme si kopli penalty, rozloučili se s blešenskými a jali se jet na Lagunu vykoupat. Zasloužená koupel nás probrala a tak jsme plni sil, které jsme při zápase chytře pošetřili, dorazili k Hůlkovým do Svinar na posilněnou. Hráčům, fanynkám a vůbec všem vyhládlo, tak jsme se s radostí pustili do rozboru zápasu a mnohého dalšího u dobrého jídla a pití. Další utkání nás čeká, k našemu velkému štěstí, až za rok.

Zapsal: Přemek

Další fotografie najdete v naší Galerii.