Víkendovka vlčat v Nebeské Rybné

Vikendovka_vlcata_leden_2016_99.jpg

Stojící zleva: Michal Mencl, Šimon Urbánek, Kuba Šeps, Martin Franc a Ondra Pistora

Sedící zleva: Ondra Fišer, Lukáš Šrámek, Dan Mencl, Matouš Drnovský, Kuba Vavřinka, Jindra Vondráček a Christien Begera

V lednu roku 2016 vlčata vyrazila na svou první samostatnou vícedenní akci. Pořádaly je Gabča a Jitka, které dělají čekatelské zkoušky a víkendovku měly jako svou práci. Rádi jsme jejich nabídku na akci využili a moc se do Nebeské Rybné, kterou Gabča vybrala, těšili.

Přijeli jsme vlakem do Rokytnice v Orlických horách a odtud nás Fanda a Gabča odvezli na zhruba 6 kilometrů vzdálenou chalupu místních turistických oddílů. Chata to byla moc pěkná, útulná a pro náš oddíl tak akorát velká. Byl již pozdní páteční večer, když jsme dorazili a tak jsme se pouze ubytovali, vybalili si a šli se navečeřet. Po večeři jsme s Gabčou vyráběli paracordové náramky. Pletli jsme si je sami a Gabča nám dala přezky, abychom si je mohli připnout na ruku. A tak zhruba za hodinku zdobila zápěstí vlčáků tato hezká ozdoba, která se dá v případě nouze rozplést a použít. Poté jsme se uložili ke spánku, natěšení, co se bude dít zítra.

V sobotu jsme vstali, posnídali a vyrazili na dopolední vycházku podle GPS. Šli jsme podle vytyčené trasy, při které jsme nacházeli recept. Podle něho jsme si uvařili oběd. Nejprve jsme však museli po chalupě najít ukryté suroviny, postupně jsme tak nacházeli těstoviny, rajské protlaky, salám a cibuli. Z toho jsme připravili chutné, i když trochu přesolené jídlo. Polévku uvařil Fanda, ta byla bez jediné chybky. Po obědě jsme si řádně odpočinuli. Odpočinutí a někteří i vyspaní jsme se sešli kolem třetí Naším dalším úkolem bylo najít po chalupě cokoli, na čem se dá sjet svah.  Pořádal se totiž sjezd na čemkoli. A tak kluci přitáhli igelity, lopaty, přepravky, pekáče a dali se d zdobení, aby jejich vozidlo vyhrálo alespoň anketu o to nejhezčí, když už třeba nepojede. Jakmile byla všechna vozidla řádně připravena, vyrazili jsme na svah. Pořádně jsme jej ujezdili, pár vlčáků, kterým vozidla nejela, se vypravil pro jiné zpět do chalupy. Většina přišla s pekáčem z trouby, to byla tutovka. A pak začal závod na čas i podívaná, jakou místní svahy dlouho neviděli. Bavili jsme se,váleli ve snahu, a koulovali dobré dvě hodiny. Poté jsme se vrátili zpět do tepla chalupy, kam po strastiplné cestě dorazili Matěj a Zuza. Přivítali jsme se s nimi, navečeřeli skvělého vepřa, knedla zela, které uvařil Fanda, a lehce si odpočinuli. Následovala hra z historií skautingu a pohybové aktivity, abychom si jen nenamáhali hlavičky. Jednou z nich byla oblíbená hra, při které se hází kostkou, komu padne šestka, ten se musí obléci do čepice, bundy, šály a rukavic a poté příborem začíst jíst čokoládu. Zábavná hra, při které se svlékající a oblékající vlčáci měnili závratným tempem a málokterému se podařilo do úst vpravit alespoň jeden kousek čokolády. Večer jsme měli Poradní skálu. Obřad, při kterém jsme mezi sebe přijali nováčky Vojtu, Šimona, Lukáše, Ondru a Dana. Dali jsme jim rovnou i jejich skautská jména a od nynějška tak mezi sebou máme Šedáka, Špunta, Bizona, Šotka a Breptu. Při obřadu jsme si i předali výsledky bodování za měsíce listopad prosinec. Vyhrál jeden z nováčků Šedák a tím jen potvrdil, jak platným členem smečky bude. Pak vzal Jířa do ruky kytaru a začal hrát naše oblíben písničky. Zpívali jsme zhruba do půl desáté. Poté jsme se odebrali se umýt a šli jsme spát.

Když jsme v neděli vstávali, všude se linula vůně čerstvých lívanců. Přemek s Fandou si přivstali, zadělali na těsto a za pomoci Cvrčka a Stopaře, kteří se k nim přidali, udělali množství lívanců se skořicovým cukrem. Byla to mňamka. Po této skvělé snídani jsme se začali balit a zhruba kolem desáté dopolední jsme opustili uklizenou chatu. Gabča a Fanda nás hodili na vlak do Rokytnice. Sníh byl ten den skvělý, stavěli jsme do odjezdu sněhuláky a koulovali se. Do Třebechovic jsme dorazili unavení, ale velmi spokojení ze skvělé víkendovky, za níž patří náš dík zejména Gabče, která se s ní dala mnoho práce. Snad ji někdy zopakujeme.

Zapsal: Přemek

Mrkněte na další  fotografie z víkendovky.