Fotbal 18. 7. 2014

"Fotbalisté" i se svými fanoušky

Týden po táboře proběhlo každoroční velmi prestižní utkání v Blešně. Setkáváme se tam skauti z Třebechovic a Blešna, abychom poměřili své síly na sportovním poli. Letos jsme ale s hrůzou zjistili, že třebechováků přijede velmi málo. O půl šesté na křižovatce u Přemka, kde je každoroční sraz, byli pouze 4 Pistoráci, při čemž do týmu byl jeden, s přimhouřeným okem druhý a se zavřenýma očima třetí. Marťa se opravdu počítat nemohla. A pak přijel Radek a Pavle. Toť vše. Celkem tragická sestava, když se v Blešně hraje 6 + 1. Nemohli jsme se dovolat Fandovi, ale ten naštěstí byl na hřišti v Blešně, jen měl telefon v autě. Než jsme vyrazili, přijela ještě Gába, která ač má nemocný kotník, přislíbila, že bude hrát. Dojeli jsme do Blešna, Fandu jsme postavili do brány a v poli jsme začali hrát v této sestavě: Přemek, Radek, Pavel, Gába, Magda a Ondra. Bylo nám jasné, že naše šance na akceptovatelný výsledek se limitně blíží nule, tak jsme s Radkem vymysleli rozehru, která měla opařit kvalitního soupeře, který nastoupil ve složení: brána Michal, v poli: Buld, Kuba, Balů, Ondra, Lenka a Anča. A opravdu se naše akce povedla. Jakmile imaginární rozhodčí foukl do imaginární píšťalky, nahrál Přemek Hrobařovi a ten z půlky vystřelil přesně k tyči – 0:1. Gól padl asi ve druhé třetí vteřině a my jsme se mohli radovat. Dokonce jsme z rohu zvýšili na 2:0. Žel, pak se projevila naše sestava a Blešno nás přehrávalo a otočilo na 3:2. Najednou se zjevila Bára a sebou přivezla dvě posily: Vojtu a Mikea. To nás zachránilo, proházeli jsme sestavu a hra se vyrovnala. Poločas nakonec skončil přijatelných 4:4, což jsme nečekali. O poločase jsme se řádně občerstvili, teplota šplhala ke třicítce a síly ubývaly. Hned z rozehry se Buld pokusil o to samé, jako Radek v první půlce a za naprostého klidu našeho brankáře Fandy trefil z rozehry tyč. Tempo hry bylo dobré, skóre ovšem určovala zejména Lenka, která vsítila několik branek, při čemž jedna, kterou byla pořádná rána pod víko, stála za to. Třebechováci se nenechali zahanbit a odpověděli také několika brankami, mezi nimiž jednu vsítila i Magda. Aby mohla přidat další, poslali jsme ji před branku, když jsme kopali roh. Míč se však dostal k Radkovi, který Magdu nemilosrdně sestřelil, čímž jsme od ní dostali vynadáno. Minutu před konce se skóre ustálilo na 9:9, což bylo nad očekávání a tak jsme se vrhli do obrany. V posledních vteřinách vznikl v našem vápně závar, který Pavel vyřešil skoro nastřelenou rukou, když míč chytil do obou rukou, aby Fandovi neukopl hlavu. Ten se po jednom ze zákroků válel na zemi. Těžko jsme tedy mohli ukecat penaltu, i když byla kopána po časovém vymezení zápasu. Naštěstí Fanda zachránil třebechovickou čest, a penaltu kopanou Ančou, chytil. Tím byl zápas ukončen a jen tak pro zábavu jsme si kopli penalty, napili se a jeli rozebrat zápas a mnoho dalších věcí k Hůlkům.

Zapsal: Přemek