Vlčata - výlet 9.4.2009

Výlet vlčat 9. dubna 2009

 

fotky 028.jpg

 

Dne 9. dubna 2009 jsme se vydali na výpravu do skanzenu  v Krňovicích spojenou s opékáním buřtů ve Štěnkově. Sraz jsme měli v 10:00 před skauťákem, sešlo se 29 dětí z oddílů vlčat a světlušek.
     Vydali jsem se směrem do skanzenu. Cestou jsme hráli hru, která se jmenuje Bomba. Hra spočívá v tom, že vedoucí občas cestou vykřikne některé z těchto slov a děti musí plnit příkazy: bomba – lehnout na břicho na zem, povodeň – vylézt 20cm nad zem, štronzo-přestat se hýbat a vláček-seřadit se za sebe do vláčku. Ve skanzenu se nás ujala „ paní domácí“, která nás po skanzenu provedla a popovídala o všech stavbách přenesených z původních míst a nebo nově rekonstruovaných. V interiéru staveb jsou zřízeny expozice dobového vybavení. Dále je možné vidět funkční dochované historické stroje a nářadí. Vlčata i světlušky měli spousty zvídavých otázek na paní průvodkyni.  Po dokonalé prohlídce jsme se vydali na cestu do Štěnkova, zadem přes louku a kolem chatiček. Cestou jsme poznávali přírodu-rostliny i živočichy.
    Ve štěnkově jsme si opekli buřty, zahráli nějaké hry (středověk, schovávaná…) Na zpáteční cestě byla vidět únava na některých vlčatech i světluškách. Do Třebechovic jsme se vrátili v 15 : 30.  Myslím si, že výlet se nám vydařil a největší odměnou pro nás byly spokojené tváře a úsměvy dětí.

Napsala: Andulka

Pokud chcete vidět všechny fotografie z výletu, směle do toho.