Fotbal Blešno 19. 7. 2013

Kompletní sestava hráčů i fanoušků

Od tábora uběhl necelý týden a naše parta roverů a vedoucích si vyrazila na kolech do Blešna, kde jsme měli sehrát tradiční fotbalové utkání proti blešeňákům. Ve čtyři hodiny nás na stanovišti nebylo ani zdaleka tolik, kolik jsme očekávali. Počkali jsme ještě deset minut a poté vyrazili směr Blešno, doufajíc, že nás zbytek týmu dožene. Jelikož jsme dorazili s časovým předstihem a po celou dobu do nás pralo slunce, rozhodli jsme se doladit strategii v blízké restauraci u Janků. Načerpali jsme energii jedním iontovým nápojem a přesunuli se na hřiště, kde již Buld lajnoval. Pomohli jsme mu tím, že jsme se mu nepletli a raději jsme se šli rozcvičovat. Netrvalo to ani deset minut a hřiště se zaplnilo nejen dalšími třebechováky, ale i hráči Blešna. Dorazila Anča, Ondra, Balů i Lenka, doplnění o bratry Krejcary a další fotbalisty. Utkání začalo svižně. Byť se Fanda v třebechovické brance překonával a na jeho poměry podal nadstandartní výkon (což se bohužel nedá říct o druhém poločase, kde podal výkon standartní), prohrávali záhy třebechováci o dvě branky. Stejně rychle jak prohrávali, dokázali i vyrovnat. Akce střídala akci, do pole přišla tu pěkná děvčata, což hru zpomalilo, nikoli kvůli děvčatům, ale klukům, kteří na ně koukali, tu přišli kluci a tempo hry se zvedlo. Do konce poločasu každý tým vsítil po jedné brance a tak se šlo do „kabin“ za nerozhodného stavu. Tedy, alespoň se to domnívám, jist si tím nejsem.

Ondra urputně bojuje o míč se soupeřem

Teplo se na hráčích podepsalo a tak jsme se řádně občerstvili, což bohužel nestihl brankář třebechováků Žulda, na chvilku vystřídavší Fandu, který se občerstvoval ještě v průběhu druhého poločasu, což mělo za následek zvýšení skóre blešeňáků, kteří měli usnadněnou cestu k brance, jelikož brankář se nacházel notný kus od ní, pijíc oblíbený iontový nápoj. Když za další minutu obdržel gól přes celé hřiště, usoudil, že bude platnější v poli a místo v brance přenechal Fandovi. To však moc nepomohlo. Lenka, pamatujíc si, že Fanda napadá na pravé koleno, střílela nemilosrdně jednu střelu za druhou na tuto Fandovu slabinu a skóre blešenských povážlivě narůstalo. Třebechovákům se přes veškerou snahu nepodařilo situaci zvrátit a tak se konečné skóre ustálilo na 10:6 pro Blešno. Nutno podotknout, že spravedlivě. Oba vyprahlé týmy se odebraly k Orlici, kde někteří hráči omyli svá upocená těla. Ti méně běhaví a tudíž méně zapocení, jeli rovnou do restaurace u Pírků ve Svinarech, kde byl zápas kompletně rozebrán, dohrán a po zásluze se hráči odměnili několika doušky dobře vychlazeného piva.