Fotbal v Blešně - 21.7.2012

V sobotu 21. července se uskutečnil (kdovíkolikátý) fotbalový zápas blešenských proti třebechovákům. První sobotu po táboře jsme se o půl páté sešli na tradičním místě, jímž je křižovatka mezi Přemkem a Šídlem. Počasí se na nás lehce mračilo, ale na náladě nám to neubralo a tak jsme trasu Třebechovice Blešno zdolali velmi rychle. V Blešně na hřišti na nás již čekali domácí v červených tričkách. My jsme měli letošní bleděmodrá, záměna na hřišti tím byla takřka vyloučena. Rozcvičení se protáhlo více než jindy, náš rozhodčí Zdeno hledal po celém Blešně píšťalku a nám nakonec nezbylo, než začít bez něj. Bylo rozhodnuto, že odehrajeme 2x 30 minut.

Na hře bylo zpočátku znát, že jsme spolu dlouho nehráli a tak nejméně vytíženými muži byli oba brankáři. Po deseti minutách se přece jen prosadili třebechováci, když skóre otevřel Tomíno. Pak už se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a ani jsme pomalu nestíhali počítat. No to je samozřejmě nadsázka, ale v poločase to bylo 3:3. O přestávce jsme ani tak neprobírali taktiku do druhé půle, jako jsme se občerstvili nápojem z nedaleké restaurace. A začala druhá půle. Třebechovákům ponejvíce hrozil nebezpečný blešenský útok Alenka, Jitka a Anča, který nám vstřelil 4 branky. Na druhé straně větral obraný val soupeře Radim, žel mu branka byla dosti malá. A tak se nakonec skóre ustálilo na 6:4 pro domácí. Po té následovaly penalty, ale nejsem Vám schopen říct jako dopadly, nějak mi to uniklo.

Zbývalo se ještě tradičně vyfotografovat a poté převléct do suchého a alou zápas rozebrat k Huškom. Opět se potvrdilo, jak pěknou tradici jsme před těmi několika lety vytvořili. Ale před kolika? Kdo to ví, ať to poví.

Zapsal: Přemek

Další fotografie naleznete v naší Galerii.