Brigáda 27.8.2011 - skauťák

brigada27.8_11_01.jpg

 

 Náš skautský dům je opět o notný kus hezčí, než doposud býval. Jeden z mála restů, který jsme měli, jsme v sobotu 27.8.2011 a částečně i v neděli dodělali. Opravili jsme plot, který už měl největší slávu za sebou. Ale pěkně popořadě. Práce na plotě začala už v pátek v šest hodin ráno. To se sešli Viktor, Hrobař a Tomíno a začali plot bourat. Poté jej odvezli do Slévárny na opískování. Tomíno tam zůstal a celé 4 hodiny na tom pěkně pracoval. Mezitím Hrobař a Viktor dojeli na Lagunu pro písek a společně s Róbou, který také dorazil, dobourali zbytek betonu pod plotem. V jednu zpět navezli opískovaný plot a začali s odvážením suti. Toliko pátek. Hlavní část nás čekala v sobotu. Počasí na nás bylo zprvu milé, sraz byl v osm na skauťáku. Zpočátku nás nepřišlo tolik (nečekaně J). Obě Adélky (Kuchařová i Fedorková) se daly do úklidu kuchyňky a záchodu. Došli jsme k Jardovi Charvátovi pro kozy na natírání a poté vynosili podsady, aby děvčata měla co natírat. Natřených podsad postupně přibývalo.Viktor s Matějem se dali do ořezávání tújí u skauťáku. Ořezané větve pálili Filip a Denis celý den.

brigada27.8_11_04.jpg

Po seříznutí  tújí  se odkryla nenatřená okna, tak jsme usoudili, že dobré bude je obrousit a znovu natřít. Na broušení se postupně vystřídali Róba, Mončičák i Filip a stejně jsme všechny nestihli a budeme je postupně muset dodělat. Práce na plotě šla o poznání pomaleji než na podsadách, museli jsme čekat na nářadí a také založení a vyměření prvního řádku šlo pomaleji, než bychom si přáli. Nejprve se musel povrch očistit vodou, navrtat díry, do kterých jsme dali armaturu a nakonec polít pačochem (voda + cement). Tím se starý beton spojil s novým a mohlo se začít pokládat ztracené bednění. Zhruba k poledni dovezla paní Jarkovská vynikající guláš a s plným břichem jde práce líp. Po obědě se i plot rozjel, pomohl nám s tím i Balů, který na hodinku dorazil a založil celou jednu polovinu bednění.  Usazování plotu byla piplačka. Takřka každý díl neseděl, jak by měl a bylo otvory znovu navrtat a pečlivě sesadit. Postupem času nám bylo jasné, že to dnes nestihneme. Nakonec nás opustilo i počasí a zhruba o půl sedmé začalo silně pršet a my museli přikrývat beton a práce se opět značně zpomalila. Po sedmé jsme se dohodli, že to pro dnešek odpískáme (stále pršelo) a sejdeme se zítra ráno opět na osmou a budeme pokračovat.

brigada27.8_11_07.jpg

V neděli opět svítilo slunko. Kluci začali dodělávat plot a děvčata jej z druhé strany již natírala. Stále jsme také pokračovali v oknech a trochu v úklidu kluboven, ale popravdě si to oddíly budou muset udělat asi sami. Při práci se pořádek udržuje stěží, zejména v horní klubovně, kterou jsme hojně využívali. Já (Přemek) jsem odcházel ve dvanáct hodin, v té době byl již plot usazený a půlka jej byla natřená. Ostatní tam zůstávali dál a pokračovali až do půl sedmé. Všem, kteří se zúčastnili, patří (nejen) můj dík.  A pokračovalo se i v následujícím týdnu, kdy děvčata natírala ještě několikrát plot a pánové dodělávali okna. Vše mělo vrcholit v neděli, kdy jsme pokládali betonky na ztracené bednění a dodělávali okna. Žel bohu jsme to nestihli a tak nás další díl práce ještě čeká.

Zapsal: Přemek

Veškeré fotografie naleznete v naší Galerii.