Brigáda Štěnkov 21.5.2011

 stensbrig2011_06.jpg

Započatá práce

Sobota 21. 5. 2011 byla nabitá. Na ráno svolal správce naší základny Štěnkov Fanda brigádu a odpoledne jsme společně s Orlem pořádali Okolo Orebu. Já Vám popíši dopolední brigádu. Probudili jsme se do slunného rána. Sraz byl ve tři čtvrtě na osm před skauťákem. Tam jsem se ovšem sešel pouze já (Přemek) s Tomem Kopeckým, Pavlem a Davidem Látrovými. Vypadalo to, že nás moc nebude. Vydali jsme se směrem Štěnkov. Po půlhodince dorazil správce Fanda a počal nám rozdávat práci. Mezitím dorazili i Pavel Čechura a Filip Haviár.

 

stensbrig2011_05.jpg

Filip natírá

Začali jsme prkna natírat napouštědlem a připravovali jsme si dřevo na pořezání. S Fandou přijely i Martina a Míša. Natřená plocha rychle přibývala a tak jsme otevřeli i plechovky s lazurou a postupně jsme napuštěné plochy začali natírat. To už dorazily i Makulka, Marťa a Bára. Jen Matěj s motorovou pilou nám trošku chyběl. Nějak nám zaspal a tak jsme dřevo zatím neřezali. Nakonec nás bylo tolik, že jsme si kradli štětky a barvu pod rukama. Fanda proto zajel s Přemkem do separačního dvora s odpadem a cestou zpět koupili barvu na železo, aby se mohli natřít i sloupky a okenice. Fanda také v dílně vzal křovinořez a posekal trávu všude okolo.

stensbrig2011_15.jpg

Tomíno s Matějem

To už dorazil i Matěj a tak jsme přece jen hnuli i s tím dřívím. Pořezali jsme dřevo ze spadlého přístřešku a narovnali jej do předsíně. To se však kvapem blížilo poledne a tím i start Okolo Orebu. Proto jsme to zapíchli a zbytek nás čeká příště.

Zapsal: Přemek

Další fotografie z brigády naleznete v naší Galerii.