Brigáda Štěnkov - 16.-18.4.2010

stenkov2010brigada_28.JPG

Probíhající stavba

Štěnkovská brigáda - 16.-18.4.2010

Poslední zima byla dlouhá a bohužel na sníh bohatá. A jelikož byla opravdu bohatá, pod tíhou obrovského přívalu sněhu nám praskl přístřešek ve Štěnkově. Čekala nás tedy nutná oprava a ta proběhla v dubnu ve dnech 16.-18.4.2010. V pátek 16. jsme odpoledne navozili materiál. Dřevo na stavbu jsme skládali více jak hodinu. Bylo ho opravdu hodně. Ivan Zubr s Jardou Charvátem zatím založili první pozednice a nastavili tak mustr na zítřejší den. Hlavní pracovní den -sobota začal již v osm ráno. Matěj Horák s Tomášem Jeníčkem - Kancem hlídali ve Štěnkově dřevo až do rána. Bohužel doslova a tak jsme je notnou chvíli nemohli vzbudit :-) S prací se však začalo i bez nich a po demontáži zbytku střechy jsme pokračovali v pokládání pozednic.

stenkov2010brigada_27.JPG

Fanda Drnovský

Přijel i Honza Šlapák - Šídlo a navařil nám na kovové sloupky packy, abychom mohli na bok přidělat prkna. Mezitím jsme si podle mustru nařezali všechny krokve a před polednem jsme již měli základ hotový. Jana Rückerová nám na oběd napekla řízky, opravdu nám přišli k duhu a moc jsme si pochutnali.

stenkov2010brigada_43.JPG

Přibíjíme prkna - Tomáš Kopecký, Tomáš Jeníček a Přemek Pistora

Po obědě jsme začali tlouci prkna a to již přibývalo pomaleji. Nahoru nám je dávali Bohouš Moravec - Bóďa a Míla Rücker - Dědek. Pomoci nám po obědě přišel i Tomáš Kopecký starší. Nakonec nám začali docházet i hřebíky, jelikož Jarda s Tomášem Kopeckým přibívali hoblovaná prkna na stěnu a spotřeba tak byla velká. Tak jsem já (Přemek) a Fanda Drnovský zajeli pro hřebíky a poté jsme dokončili pobíjení střechy. Na řadu přišla nejzdlouhavější a nejméně příjemná práce: navaření lepenky. Práce nám šla pomalu a tak jsme ji dokončli až před osmou večerní. Mezitím Jarda s Bóďou dodělali zadní i boční stěnu.

stenkov2010brigada_72.JPG

Jarda Charvát a Bohouš Moravec - Bóďa dodělávají boční stěnu

Najednou to vše vypadalo krásné a hotové. Pravdou však je, že nám zbývá ještě moře práce. Proto jsme jeli druhý den já, Míla a Jarda pokračovat. Za dopoledne jsme dodělali venkovní stěnu a zezadu přibili krycí lišty. Další práci snad uděláme jindy. Všem zúčastněným patří náš dík. Opravdu moc si celodenní práce ceníme a děkujeme za ni.

Zapsal: Přemek Pistora

PS: Stav před započetím na fotce níže :-)

stenkovzniceny.jpg

 

Další fotografie z brigády najdete v naší galerii.

"Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Královéhradeckého kraje"