O poklad hradeckých měšťanů

poklad_20.JPG

Naše kompletní družina

 

V sobotu 21. 11. 2009 se naše skautky zúčastnily Boje o poklad hradeckých měšťanů - to je akce, kterou každoročně pořádají skauti z hradecké Jedničky. Celý boj se odehrával v Hradci Králové na Starém městě. Letos se, zřejmě i díky příznivému počasí, zúčastnil rekordní počet družin – celých 18. Po prezenci, upřesnění pravidel a rozdání map a úkolů se každá družina odebrala na určené místo. Dvě hodiny probíhalo hledání stanovišť podle mapy a plnění úkolů spjatých s těmito místy (např. spočítej, kolik schodů vede tam a tam, jak je vysoká Bílá věž apod.), v průběhu této doby na sebe jednotlivé družiny také mohly útočit papírovými koulemi a získávat cizí životy. Po skončení limitu se všichni sešli a sečetly se body za splněné úkoly a získané životy. Na to, že naše holky se v Hradci nevyznají, vedly si v této části slušně a byly čtvrté nejúspěšnější.

poklad_12.JPG

Luštíme

Podle umístění družiny následně dostaly ústřižky zprávy o umístění pokladu, dodatečné části si mohly „vyběhat“. Jak se jednotlivé skupiny dostávaly k výsledku, vybíhaly a snažily se jako první onen poklad najít. Nakonec se to skautům z Hradce podařilo – naštěstí se zachovali kamarádsky, a tak si každý účastník část pokladu odnesl – byla to čokoládová mince :-)

Děkuji hradeckým skautům za pozvání, akci hodnotím jako povedenou, holky si odvezly plno zážitků, a jelikož už cestou domů zjišťovaly, jestli příště pojedeme znovu, myslím, že i ony si to maximálně užily :-)

 

Zapsala: Lucka

 

Fotografie z akce můžete vidět v naší galerii.