Voda 18.-20.9.2009

 

67.JPG

5. oddíl na vodě


 

Víkendovka ve Štěnkově

18. – 20.9.2009

Sraz jsme měly v pátek v 6 hodin u skauťáku, odkud nás do Štěnkova dovezla 3 auta. Když jsme dorazily, šly jsem si vybalit věci a musely jsme uklidit chatu, abychom se tam vůbec hnuly. Podle toho, kdo jak pracoval, si mohl vybrat postel, na které bude spát. Brzo byla tma a tak jsme radši šly do chaty. Tam jsme hrály drobné hry a kdo měl hlad, mohl se najíst. Pak už jsme byly unavené, šly jsme si lehnout. Vymýšlely jsme si pohádku na dobrou noc. Některým z nás se ale ještě spát nechtělo, takže jsme prokecaly půl noci.

54.JPG

Eliška, ???, Lucka a Evča na raftu

Ráno jsme za trest kvůli nočnímu neklidu musely udělat snídani – chleba s marmeládou či sýrem a čaj. Po snídani jsme se oblékly do plavek a Lucka, Eva a Eliška šly čekat na náves na rodiče, kteří nás měli odvézt do Týniště na Orlici. Taky se k naší výpravě přidal Radek alias Hrobník. Když jsme tam dorazili, nafoukli jsme raft a malou loďku. Áďa nám ukázala, jak se na ní jezdí. Pak jsme vyjeli – nás 6 holek s Áďou a Helou na raftu, Lucka s Hrobařem na loďce. Po cestě jsme zastavovali na ostrůvcích, abychom se najedli a napili, v poledne jsme si udělali ohníček a upekli buřty. Úspěšně jsme sjeli jez před Štěnkovem, a najednou se Lucka s Hrobařem začali potápět, protože Hrobník vytáhnul hadičku uzávěru. Nalodili se tedy k nám na raft a při další zastávce se loďka dofoukla a všechny jsme se na ní pak střídaly.

36.JPG

Adélka Kuchařová společně s Evčou na loďce (Evča je na háčku)

Přijeli jsme po čtvrté hodině. Najedli jsme se a hráli hry – nejdřív venku, pak vevnitř. Zuzce a Ádě se zdálo, že někdo proběhl pod oknem, takže všichni začali šílet – když Lucka otočila klíčem, všichni od dveří utekli, Eliška se radši schovala pod raft . Pak vedoucí vyšly ven se kouknout, ale nikoho nenašly, tak jsme se uklidnily. Šly jsme spát a ráno nás už pak čekala jen snídaně, balení, úklid a pak odjez domů. 

Podle zápisu do kroniky Lucky a Evči upravila Lucka Š.

Všechny fotografie si můžete prohlédnout v naší galerii.